Zbraně

Beretta 92F (M9)

Beretta 92 F je standartní pistole americké armády, jež ji zavedla v 80. letech pod interním označením M9. Italská zbrojovka Beretta vyhrála výběrově řízení vypsané americkým kongresem na pistoli ráže 9mm. Většina zbraní však byla vyrobena přímo ve Spojených Státech, neboť součástí smlouvy bylo i přenesení výroby z Itálie do 2 let. Jakožto standardní výzbroj je používána i v SGC, kde ji na mise nosí všichni.

P-90

Základní zbraň všech SG týmů. Má zásobník na 50 nábojů ráže 5.7 x 28 mm umístěný naležato, rovnoběžně s rovinou osy hlavně.
Úsťová rychlost je cca 715 metrů za sekundu, do vzdálenosti 200 metrů dokáže střela prorazit standartní policejní balistickou vestu.

Zbraň má dvě ergonomicky tvarované rukojeti, vpředu je výstupek s laserovým zaměřovačem, který zároveň zabraňuje pohybu podpůrné ruky před hlavní.

M4A1 Carbine

Tato zbraň je zkrácená verze útočné pušky M16 pro speciální jednotky, kterým vadila její délka. Díky tomu má M4 s M16 společných 80% dílů alze na ní též podvěsit granátomet M 203. V hvězdné bráně můžeme Karabinu vidět například v místnosti brány při neplánovaných aktivacích.

SPAS 12

Typická pumpovaní brokovnice se sklopnou pažbou. Uvnitř se skrývá trubicový zásobník na 7 nábojů ráže 12. NA této brokovnici je též zajímavá možnost plně automatické střelby, pro kterou je udávána kadence 240 ran za minutu. SPAS 12 je oblíbená u policie i armády, a je perfektní zbraní pro boj proti replikátorům.

M249 SAW

M249 SAW (Squaw Automatic Weapon) je lehký kulomet od výrobce FN Herstal, jež jej označuje MINIMI (M249 je americké armádní označení). Je nabíjen nábojovým pásem s 200 náboji, ale může používat i krabicové zásobníky z M4 a M16. Může být vybaven dvounožkou, běžně (a v SG hlavně) se však používá pro střelbu od boku. Jedná se o silnou zbraň, která dokáže sestřelit i Goa’uldský kluzák (i když v reálu by něco takového samozřejmě nesestřelila).

Railgun

Účinná zbraň. Přinesl ji s sebou tým plukovníka Everetta na obranu Atlantis. Railguny by měly být výbavou Promethea.

Granáty

V seriálu se vyskytlo mnoho různých typů granátů, tak tedy pouze shrnu co je pro takový granát charakteristické. Jedná se o malé, výbušné zařízení, sloužící k útoku proti skupince nepřátel (jednoho přece můžete zastřelit, ne?). Vojáci ho dohodí do vzdálenosti kolem 40 metrů. Tříštivý, tedy normální granát se po výbuchu rozletí na mnoho ostrých a především pekelné rychlých kousků, které mají nepříjemnou schopnost protrhávat veškeré oblečení a zařezávat se hluboko pod kůži. Samotný výbuch je pochopitelně také velmi nebezpečný, i když pochybuji, že po hození malého granátu jaffové odlétnou pět metrů do dálky, jak to máme možnost sledovat v seriálu.

M18 Claymore

M18 Claymore je typická, americká protipěchotní mina. Má nenápadný vzhled prohnutého kvádru, celé vnější pouzrdo je vyrobeno z kovu, až na přední stěnu, která je z tříštivého materiálu. Uvnitř je téměř jeden kilogram silné výbušniny (C4) a ocelové kuličky. Při výbuchu praskne přední stěna, a ven vyletí právě ocelové kuličky, které zraňují pěšáky. Je to protipěchotní mina, už slabý pancíř jí dokáže odrazit. Zabíjí na vzdálenost 50 metrů, nebezpečné je až na 300 metrů (směrem vpřed, směrem vzad 100% zabíjí pouze z bezprostřední blízkosti a velmi nebezpečná je cca do 100 metrů). Odpalována je mnoha způsoby, SG týmy obvykle zapojí paralelně několik min a pak všechny postupně odpálí vysílačem.

FIM 92 Stinger

Stinger je protiletadlová střela odpalovaná z ramene. Systém je konstruován ve standartu „vystřel a zapomeň“ a používá infračervené zaměřování, střela je odpalována z vícekrát použitelného pouzdra. Je to perfektní prostředek pro likvidaci goa’uldských kluzáků či wraithských šipek.

Nůž

Součást výstroje každého v SG týmech. Nůž je velmi šikovná věc a má mnoho různých využití. Je to perfektní zbraň pro boj na blízko a dá se s ním i házet. A když zrovna nikdo neútočí, ale uvízli jste na delší dobu na neobydlené planetě, můžete s ním porcovat zvěř, co si ulovíte pomocí granátů a P90.

TOPlist