O Rase

Tauri

„Je to příběh o primitivním světě, který Goa’uldi objevili před tisíciletími. Tau’ri. První svět kde se formy tohoto typu, vyvíjely. Říká se, že Goa’uldi si vybírali z řad primitivů, některý se staly Goa’uldskými hostiteli, jiní se stali Jaffa, zbytek byli vzati do otroctví, a rozptýlený po hvězdách aby jim sloužili. “

Teal´c

.

Mnoho národů rozesetých po galaxii má kořeny na Tauri, ale nikdo o tom neví. Vypadají stejně a lidé ze Země vypadají stejně jako Antikové, rasa která založila na Zemi první civilizaci, když utíkaly před morem, který téměř vyhladil jejich rasu. Goa’uldi, kteří planetu otročili za dob Egypta odvlekly na velké množství planet lidi jako otroky. Zde byl soustředěn veškerý vývoj Goa’uldů, né však proto, že by zde byl naquadah, ale pro velké množství potencionálních otroků a hostitelů.

Goa’uldi si nikdy lidi nepodmanili jako Jaffy. Při úspěšném převratu byli vyhnáni Goa’uldi a zakopána brána… Až ve 20. stol. byla vykopána a začali nové pokusy. Dnes jsme tak vyspělí, že se chováme jako ostatní vyspělé rasy a nechceme sdílet vojenské technologii, stejně jako jsme to nemohli pochopit na začátku projektu SG, kdy byl hlavní cíl sehnat vojenské technologie.

TOPlist